Jak obecnie wygląda wydawanie książek?

Jak obecnie wygląda wydawanie książek?

Mogłoby się zdawać, że w ostatnim czasie wydawanie książek naprawdę znalazło się w zasięgu ręki wszystkich tych, którzy zawsze o tym marzyli. Głównie za sprawą tego, że jej wydanie stało się, jak najbardziej możliwe nawet bez wsparcia tradycyjnego wydawnictwa. Obecnie każdy może wydać swoją książkę, wystarczy, że zacznie współpracować z wydawnictwem self-publishing. Oczywiście taka współpraca wiąże się z pewnymi kosztami, z których warto zdawać sobie sprawę już na samym początku, aby być do tego odpowiednio przygotowanym. Podpowiadamy więc, w jaki sposób się do tego przygotować krok po kroku.

Dlaczego warto wydać książkę?

Wydanie książki to dla wielu osób prawdziwe życiowe marzenie. Warto je zrealizować, zwłaszcza gdy jest ku temu taka możliwość. Nie zawsze uda się wydać książkę w tradycyjnym systemie, a więc wtedy pozostaje wydawnictwo self-publishing. Warto wiedzieć, jak to wygląda, ile kosztuje i na co koniecznie należy się przygotować, aby wszystko udało się tak, jak powinno. To świetna propozycja dla każdego, kto do tej pory tworzył do szuflady. Czy trzeba być pisarzem, aby wydać swoją pierwszą książkę w systemie self-publishing? Oczywiście, że nie! Wydawać może każdy. Oczywiście należy przygotować pewien wkład finansowy, który będzie niezbędny na początku, aby wydanie książki przebiegło sprawnie. Podpowiadamy więc, w jaki sposób się do tego przygotować i ile pieniędzy może okazać się niezbędne.

Ile może kosztować wydanie książki w trybie self-publishing?

Warto określić jeszcze kwestie tego, ile kosztuje wydanie książki, wtedy gdy korzysta się właśnie z metody self-publishing. Z jakim kosztem należy się liczyć? Oczywiście jest to kwestia, która może być, jak najbardziej zależna od indywidualnych uwarunkowań danej książki. Warto jednak wiedzieć, na co się przygotować. Najczęściej wydanie takiej książki od A do Z to kwestia kilkunastu tysięcy złotych. Te pieniądze płacone są na wstępie, aczkolwiek później autor już nie ponosi żadnych opłat i dodatkowych kosztów, co, z całą pewnością jest doskonałym rozwiązaniem. Dlaczego? Bo całość dochodów za sprzedane dzieła, trafia już bezpośrednio do pisarza. W takim przypadku może się to zwrócić nawet w krótkim czasie. Jest to różnica dość znacząca, pomiędzy wydawaniem książki przez wydawnictwo klasyczne, a właśnie przez formę self-publishing. W wydawnictwie tradycyjnym, autor dostaje niewiele za każdy wydany egzemplarz, ale za to, na samym początku nie ponosi żadnych finansowych nakładów i wydaje książkę jakby za darmo.